GM Gyvai 2019

Koncertų organizatoriai „GERA MUZIKA GYVAI“ pristato 2019 metų pavasario sezoną!

Gurdjieff Ensemble“ sudaro per dešimtį muzikantų, grojančių autentiškais senoviniais muzikos instrumentais, tarp kurių ir nepamirštamo skambesio dudukas, ir daugybė mažiau mums pažįstamų,  tokių kaip blul, sazas, taras, kamanča, ūdas, kanūnas, santūras, dap, tembouk, dhol, pku, zurna, kshots ir burvar. Šiuo metu ansamblis daugiausiai orientuojasi į armėnų muziką – ankstyvąją, viduramžių, šiuolaikinę, pasaulietinę ir religinę.

Vasario 1 d. 19 val. Šv. Jonų bažnyčia, Vilnius
Vasario 2 d. 19 val. klubas „Ramybė“, Palanga
Vasario 3 d. 18 val. Kauno kultūros centras, Kaunas

„Gurdjieff Ensemble“ muzika yra ypatinga savo formomis ir ritualais, priartinančiais mus prie tolimų civilizacijų. Subtili, išskirtinė, minkšta ir erdvi atmosferinė kūryba svyruoja nuo švelnių, hipnotizuojančių duduko aranžuočių iki subtilių pasažų bei šokių. Gilūs, paslaptingi, patrauklūs garsai kone stebuklingai atpalaiduoja ir įkvepia. Ne veltui remiamasi brandžių armėnų mistikų meninėmis bei filosofinėmis idėjomis, begaliniu noru geriau pažinti gyvenimą. Tai nepriekaištinga muzikinė archeologija, kurią klausytojams privalu patyrinėti.

 

Samba Touré

Samba Touré kūrybai negailima liaupsių – ji vadinama šiuolaikine klasika, Malio muzikos perlu, esančiu geriausioje savo formoje. Giliai meniškas kūrėjas kuria brandžią, erdvią muziką su rezonuojančiu, sielą paliečiančiu vokalu ir kviečia mus švęsti gyvenimą.

Kovo 21 d. 19 val. Kauno kultūros centras, Kaunas
Kovo 22 d. 19 val. Klubas „Ramybė“, Palanga
Kovo 23 d. 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilnius

Ne tik įkvėptas, bet ir bendradarbiavęs su žymiaisiais Ali Farka Touré ir Toumani Diabate, gitaristas, vokalistas bei kompozitorius Samba Touré kuria harmoningą Nigerio upės bliuzo, tradicinių Songajaus temų ir Vakarų įtakų derinį. Savo dainose atlikėjas perteikia moralines žinutes, supažindina su svarbiais Malio kultūros elementais. Energinga kūrėjo muzika tęsia vėlyvąjį Ali Farka Touré bliuzo palikimą ir yra plačiai vertinama tiek gimtinėje, tiek užsienyje.